11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Dziś w naszej parafii podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 modliliśmy się m.in. w intencji parafian, którzy przystąpili do sakramentu namaszczenia chorych. Mszy świętej przewodniczył oraz kazanie wygłosił o. Zbigniew Matejek OMI. Mszę św. w intencji chorych i starszych parafian naszej wspólnoty odprawił o. Michał. W homilii nawiązując do niedzielnej liturgii słowa kaznodzieja wskazał na różne wymiary, jakie dotykają ludzi w kontekście cierpienia. Mówił również o cierpieniu, które w życiu ludzi rodzi choroba grzechu. Wskazał, że lekarstwem w wymiarze cierpienia związanego z grzechem są sakramenty, do których przystępujemy. Wśród nich zaakcentował Eucharystię, sakrament pokuty i pojednania oraz sakrament namaszczenia chorych.

Zapraszamy do lektury artykułów, które ukazały się na stronach Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, które opisują posługę naszej wspólnoty zakonnej w sanktuarium Matki Bożej w Lourdes.
(mt / zdj. gp)