W naszej parafii 5 maja miał miejsce kolejny Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Do Bodzanowa przyjechali również współbracia z Prokury Misyjnej: br. Daniel Kloch OMI i o. Mateusz Zys OMI a także świecka animatorka, Pani Karolina.

Pół godziny przed Mszą św. sprawowaną o godz. 11. 00 misjonarze poprowadzili modlitwę różańcową modląc się za misjonarzy oblatów posługujących na misjach, za wszystkich kapłanów i siostry zakonne a także wielu ludzi świeckich, którzy współpracują z misjonarzami na całym świecie. Modlitwa różańcowa była poprowadzona w pięciu językach: w języku włoskim, malgaskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Podczas każdej Eucharystii mieliśmy okazji pod przewodnictwem misjonarzy modlić się w intencjach Kościoła misyjnego.

Uroczystej sumie przewodniczył o. Mateusz Zys OMI. Witając wszystkich zgromadzonych na modlitwie o. Mateusz mówił na wstępie do Eucharystii, że wraz z br. Danielem i Panią Karoliną przyjechali do Bodzanowa, aby przede wszystkim dać świadectwo w wierze, aby modlić się wraz z Przyjaciółmi Misji, z Parafianami i przybyłymi gośćmi w intencjach tych, którzy uczą się przyjmować wiarę w Jezusa Chrystusa.

Podczas homilii, którą rozpoczął o. Mateusz, swoje świadectwo posługi na Madagaskarze dał brat Daniel Kloch OMI. Misjonarz od 30.tu lat posługuje na czerwonej wyspie wraz z innymi oblatami z różnych prowincji zgromadzenia.

Po zakończeniu Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo majowe, a przed kościołem parafialnym w Bodzanowie można było też wesprzeć dzieło misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Następnie Przyjaciele Misji i każdy, kto zechciał przyjąć zaproszenie na wspólną biesiadę w Domu Świętego Józefa, działającym przy Domu Rekolekcyjnym Misjonarzy Oblatów M.N. w Bodzanowie, skorzystał z posiłku przygotowanego dla przybyłych gości. Podczas tego spotkania misjonarze poprowadzili również pogadankę dzieląc się ze zgromadzonymi swoim doświadczeniem misyjnym.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło także okazji do tego, aby w klasztornym parku zrobić pamiątkowe zdjęcia z misjonarzami.

Zapraszamy do obejrzenia świadectwa, które o swojej posłudze na Madagaskarze dał brat Daniel Kloch OMI. Nasz współbrat od 30. lat pracuje na czerwonej wyspie:

Świadectwo br. Daniela Klocha OMI

mt