W niedzielę 14 stycznia 2024, o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Bodzanowie rozpoczął się koncert kolęd połączony z modlitwą o pokój. Wspólne kolędowanie poprowadził o. Michał Tomczak OMI. Podczas wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek nie zabrakło najbardziej znanych utworów, które ściśle łączą się z okresem Narodzenia Pańskiego. Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek w okresie świątecznym jest w Polsce znana od wielu wieków. W naszym dorobku kulturowym kolęd i pastorałek mamy ponad pięćset. Tak to jest, że okres świąt Narodzenia Pańskiego to czas powrotu do dzieciństwa, do ludzi, do najczulszych wspomnień. Kiedy śpiewamy kolędy to tak, jakbyśmy na nowo stawali się dziećmi, jakbyśmy na nowo wierzyli, że wszystko jest możliwe….

Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przyczynili się do naszego wspólnego kolędowania. Przede wszystkim Panu Bogu, za dar którym obdarzył nas wszystkich, a jakim jest nasze wspólne śpiewanie na Jego chwałę. Dziękujemy o. proboszczowi Mariuszowi za otwartość na taką inicjatywę ewangelizacji. Dziękujemy firmie nagłośnieniowej za udostępnienie sprzętu, oświetlenia, instrumentów. Dziękujemy wszystkim artystom, którzy przyczynili się do przygotowania aranżacji. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Buratyńskiemu z voicestudio.pl (www.voicestudio.pl, www.lepszyglos.pl/, Krzysiek Buratyński) za poświęcony czas i pracę podczas prób dźwiękowych, za zdjęcia podczas koncertu. Dziękujemy rozgłośni Inneradio.fm za czas na antenie i zachętę do uczestnictwa w naszym modlitewnym wydarzeniu.

(mt / fot. Krzysztof Buratyński)