2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego w naszej wspólnocie parafialnej uczestniczyliśmy bardzo licznie w Eucharystii. Święto to przypada czterdziestego dnia po Narodzeniu Pańskim. Jest pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Maryję obrzędu oczyszczenia.

W czasie sprawowania Eucharystii o. Mariusz poświęcił świece gromniczne. Homilię wygłosił nasz współbrat o. Zbigniew Matejek OMI. Zachęcał nas byśmy wzorem Symeona ofiarowywali Bogu nasze życie, abyśmy drogą wiary przyjmowali Jezusa, jako naszego Zbawiciela. Kaznodzieja nawiązał także do przeżywanego we wspólnocie Kościoła dnia życia konsekrowanego. Podziękował m.in. wszystkim zgromadzonym Parafianom i Gościom za modlitwę w intencji osób życia konsekrowanego.

(mt)