Wspólnota diakonii muzycznej naszej parafii to wspólnota osób, którzy odkryli swoje powołanie do służenia Kościołowi poprzez muzyczny talent dany od Boga. Do naszych zadań należy: dbanie o piękno liturgii poprzez dobór i wykonanie odpowiednich śpiewów, muzyczne animowanie liturgii Eucharystii, nabożeństw, rekolekcji i innych wydarzeń we wspólnocie parafii.

Muzyka jest pięknem tworzącym wspólnotę. Święty Augustyn stwierdza to, że: „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. Dlatego muzyka w liturgii posiada wymiar znaku sakramentalnego, pobudza do głębszej modlitwy. Nie chodzi tutaj więc tylko o melodię, ale także o treść. Śpiew ma wpływać na człowieka nie tylko pod względem estetycznym ale także przede wszystkim religijnym.