21 maja, w Uroczystość świętego Eugeniusza de Mazenoda, modliliśmy się w czasie wieczornej Eucharystii w naszym kościele parafialnym m.in. w intencji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Włodzimierz Jamrocha OMI, superior (przełożony) miejscowej wspólnoty zakonnej. Eucharystię koncelebrowali współbracia z miejscowego komunitetu. Homilię wygłosił o. Michał Tomczak OMI. Nawiązując do historii życia św. Eugeniusza, w oparciu o Słowo Boże, kaznodzieja przypomniał wszystkim zgromadzonym na modlitwie, piękną drogę powołania tego świętego. Mówił, że: „droga powołania ojca Eugeniusza do świętości była drogą życia, na którą zaprosił go sam Jezus. Dziś św. Eugeniusz i nas zaprasza do tego byśmy między sobą wprowadzali w życie jego testament: <<zachowujcie między sobą miłość, miłość, miłość, a na zewnątrz gorliwość o zbawienie dusz>>”. Podczas homilii mogliśmy też zobaczyć pamiątkowe zdjęcia związane z życiem i powołaniem św. Eugeniusza. Po zakończonej Eucharystii wszyscy w procesji poszliśmy na miejscowy cmentarz, aby pomodlić się w intencji spoczywających tu misjonarzy oblatów. Przy ich grobach odśpiewaliśmy Salve Regina.