NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 15.09.2024

1. W dzisiejszej liturgii słowa Chrystus zapowiada swoją mękę. Uczniowie nie rozumieją tego, co ma się wydarzyć. Dzieje się tak, bo myślą tylko po ludzku. Starajmy się, przez wiarę zmienić patrzenie na świat.
  2. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę o godz. 7.30.
  3. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.
    Po mszy św. o godz. 11.00. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii św. i ich rodzicami.
  4. W poniedziałek różaniec w intencji młodego pokolenia o godz. 17.30.
    Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 w klasztorze.
  5. W środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Zapraszam mężczyzn na Męski Różaniec o godz. 17.30, który zakończymy nabożeństwem ku czci św. Józefa.
  6. W piątek msza św. szkolna o godz. 18.00. Po mszy św. zbiórka ministrantów w kościele.
  7. W sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
    Po mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Składam serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, warunki atmosferyczne nie pozwoliły nam udać się z pielgrzymką do krzyża.
  9. W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu zebrano 2690 złotych.
  10. Do nabycia: Gość Niedzielny, Biuletyn Parafialny.
  11. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym czasie będą obchodzić swoje święto, życzę obfitych łask Bożych i opieki świętych patronów.
  12. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli.
  13. Pokrzepieni Bożymi darami, idźmy w świat i do świata, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem. Na pełnię życia prawdziwie chrześcijańskiego Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa.