NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024

1. W dzisiejszą uroczystość uświadamiamy sobie, że Duch Święty, który przychodzi w Słowie, pozwala nam zrozumieć tajemnice naszej wiary, a także dokonuje w naszych sercach cudów, jakie miały miejsce w początkach głoszenia Ewangelii.
  2. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy w intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby godnie i często przyjmowały Chrystusa w Eucharystii.
  3. Godzinki w każdą niedzielę o godz. 7.30.
  4. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.00 przy kapliczce na posesji rodziny Wesołowskich. W przyszłą niedzielę przy krzyżu nad Białką.
    W tygodniu nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
  5. Od poniedziałku do piątku zapraszam dzieci pierwszokomunijne na msze św. dziękczynne w Białym Tygodniu o godz. 18.00.
  6. W poniedziałek różaniec w intencji młodego pokolenia o godz. 17.30.
  7. We wtorek przypada uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN. Będziemy się modlić za nasze Zgromadzenie, a szczególnie o powołania zakonne i misyjne.
  8. W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa połączone z nabożeństwem majowym po mszy św. wieczornej.
  9. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  10. W piątek msza św. szkolna o godz. 18.00, po mszy św. zbiórka ministrantów w kościele.
  11. W sobotę po mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. dziękczynna w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu przypada Dzień Matki. Dziękujemy Bogu za nasze mamy i pamiętamy o tych, które odeszły wdzięczni za trud wychowania nas.
  13. W następną niedzielę zbiórka na wywóz śmieci.
  14. W zakrystii można zapisać się na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy 1 czerwca 2024 r.
  15. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje święto, życzę obfitych łask Bożych i opieki świętych patronów.
  16. Do nabycia: Gość Niedzielny, Biuletyn Parafialny, Apostolstwo Chorych, Misyjne Drogi.
  17. Dziękując za wszelkie, dobro, życzę Wam, Kochali Parafianie, dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia. Szczęść Boże.