NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 5.05.2024

1. Liturgia słowa ukazuje nam dzisiaj prawdę, że każdy z nas jest w oczach Boga „umiłowanym”. Ten, kto trwa w łączności z Jezusem, potrafi żyć miłością Bożą i rozsiewa ją w swoim otoczeniu.
  2. Godzinki w każdą niedzielę o godz. 7.30.
    Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i początek dni krzyżowych – modlitw za urodzaje i kraje głodujące.
  3. W naszej wspólnocie parafialnej odbywa się Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Serdecznie witam ojców misjonarzy i wszystkich, którzy wspierają dzieło głoszenia Dobrej Nowiny tam, gdzie pracują nasi misjonarze.
  4. Nabożeństwo majowe dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.
  5. W poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  6. We wtorek Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.
  7. W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa połączone z nabożeństwem majowym po mszy św. wieczornej.
    Próba dzieci do pierwszej komunii św. w środę po nabożeństwie majowym.
  8. W piątek msza św. szkolna o godz. 18.00, po mszy św. nabożeństwo majowe.
    W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  9. W sobotę po mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ojca Lucjana Osieckiego, który wygłosi kazanie o bł. Józefie Cebuli.
  11. Składam serdeczne podziękowanie Radzie Parafialnej i parafianom, którzy przyczynili się do podniosłego przeżycia naszego odpustu parafialnego. Dziękuję za Waszą obecność i modlitwę. Dziękuję paniom za przygotowanie świątyni, służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu, pani organistce i orkiestrze dętej za oprawę muzyczną uroczystości, a druhom strażakom za rozłożenie namiotu. Składam również serdeczne podziękowanie za wszystkie produkty dostarczone na festyn parafialny. Za każdą pomoc i zaangażowanie z całego serca Bóg zapłać.
  12. XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się 31 maja i 1 czerwca na Jasnej Górze. Chętnych na jednodniowy wyjazd pierwszego czerwca proszę o zgłaszanie się u pani Leokadii Gargol.
  13. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje święto, życzę obfitych łask Bożych i opieki świętych patronów.
  14. Do nabycia Gość Niedzielny, Biuletyn Parafialny, Apostolstwo Chorych i  Misyjne Drogi.
  15. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi, a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują. Szczęść Boże.