NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 28.04.2024

1. Przez chrzest zostaliśmy powołani do wspólnoty Kościoła, by swym życiem, wiarą i służbą budować żywą świątynię, opartą na Chrystusie, który jest naszym kamieniem węgielnym.
  2. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę o godz. 7.30.
  3. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu przypada w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji o godz. 9.00, a zakończenie przed mszą św. wieczorną. Zachęcam Róże Różańcowe i parafian do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niech to będzie nasze duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego.
    Różaniec w intencji młodego pokolenia o godz. 17.30.
  4. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa Robotnika, patrona naszego kościoła, uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00 i uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Po mszy św. procesja eucharystyczna. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów, a druhów strażaków o niesienie baldachimu. W imieniu Rady Parafialnej zapraszam na Parafialny Festyn Rodzinny z okazji odpustu, który rozpocznie się o godz. 16.00. Będzie można skorzystać z ciepłego i zimnego bufetu, loterii fantowej, będą również atrakcje dla dzieci. Czas uprzyjemni nam zespół MUZO. Wyroby domowe przeznaczone na festyn, tj. ciasto, pierogi, krokiety i inne produkty proszę dostarczyć we wtorek 30 kwietnia do domu św. Józefa, a 1 maja do godz. 15.00 na stadion.
  5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 17.00, zakończona nabożeństwem majowym.
  7. W piątek 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. o godz. 8.00, i o godz. 11.00 w intencji druhów strażaków OSP z Bodzanowa i ich rodzin.
    Nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 11.00.
  8. W sobotę po mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedziny chorych wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
  9. W niedzielę 5 maja odbędzie się w naszej parafii zjazd Przyjaciół Misji. Zapraszam na różaniec misyjny o godz. 10.30 i na mszę św. o godz. 11.00. Po mszy św. zapraszamy na posiłek i wspólne spotkanie w parku klasztornym.
    W przyszłą niedzielę zbiórka na wywóz śmieci.
  10. XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się 31 maja i 1 czerwca na Jasnej Górze. Chętnych na wyjazd proszę o zgłaszanie się u pani Leokadii Gargol.
  11. Do nabycia Gość Niedzielny, Biuletyn Parafialny, nowy numer Misyjne Drogi, Apostolstwo Chorych, Rycerz Niepokalanej.
  12. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  13. Boga nikt nie widział. Ukazał Go nam Chrystus. Dzisiaj Kościół objawia Boga i jest Jego znakiem w świecie. Idźcie z błogosławieństwem w ten świat, by budować duchową świątynię i w swoim życiu ukazywać Chrystusa, naszą drogę, prawdę i życie.
  14. Życzę Wam, kochani Parafianie, miłej niedzieli i owocnego tygodnia. Szczęść Boże.