NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 14.04.2024

1. W dzisiejszej liturgii Jezus przekonuje Apostołów, że prawdziwie zmartwychwstał i że żywy stoi przed nimi. Naucza uczniów, że „musiał” umrzeć i nakazuje im, aby w imię Jego śmierci i zmartwychwstania głosili „nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom”.
  2. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
  3. W poniedziałek różaniec w intencji młodego pokolenia o godz. 17.30.
  4. We wtorek 16 kwietnia członkowie Rady Parafialnej od godz. 15.00 przeprowadzą zbiórkę fantów na loterię. Bardzo proszę mieszkańców o serdeczne przyjęcie przedstawicieli parafii i życzliwe podejście do naszej wspólnej sprawy.
  5. W środę nabożeństwo do św. Józefa po mszy św. wieczornej.
  6. W piątek msza św. szkolna o godz. 18.00.
  7. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy św. porannej.
  8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii św. i ich rodzicami.
  9. Ponawiam zaproszenie na odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika, który odbędzie się 1 maja br. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    Po południu zapraszam w imieniu Rady Parafialnej na Rodzinny Festyn. Rozpoczęcie na stadionie w Bodzanowie o godz. 16.00. Tradycyjnie zapraszamy do skorzystania z ciepłego i zimnego bufetu, loterii fantowej oraz atrakcji dla dzieci. Zabawę taneczną poprowadzi zespół MUZO.
    Członkowie Rady Parafialnej proszą, aby wyroby domowe przeznaczone na festyn, tj. ciasto, pierogi, krokiety i inne produkty dostarczyć we wtorek 30 kwietnia do domu św. Józefa, a 1 maja do godz. 15.00 na stadion.
    Dochód z festynu będzie przeznaczony na wymianę głośników w kościele.
  10. Parafian, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Medjugorie, proszę o wpłacenie drugiej raty w wysokości 1000 zł.
  11. Do nabycia Gość Niedzielny, Biuletyn Parafialny, Apostolstwo Chorych.
  12. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  13. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.